Šikovné spoření České spořitelny

Poskytovatel karty:Česká spořitelna a. s.
Výnos:až 2,5 % p.a.
* reálné zhodnocení je 1,75 %, měsíční úložka 5000 Kč
Vedení účtu:zdarma
Minimální zůstatek:300 Kč
Počáteční vklad:300 Kč
Vlastnosti účtu:
  • vedení účtu zdarma
  • vyšší úrok než jiné spořící účty
  • ideální pro malé pravidelné úložky
  • peníze jsou k dispozici kdykoliv
 

Šikovné spoření České spořitelny je ideální pro pravidelné úložky

Šikovný spořící účet České spořitelny je speciální účet, který motivuje klienty k menším, ale pravidelným měsíčním úložkám. Za to nabízí zajímavé zhodnocení až 2,5 %, které se ovšem díky postupnému pásmovému měsíčnímu úročení zmenšuje na reálných 1,75 %. K získání maximálního úroku v pásmovém úročení je lepší vložit hned na začátku maximální částku, kterou máte k dispozici a umožňují to pravidla účtu, poté se hned na začátku spoření dostanete na výhodný úrok kolem 2 %.

Česká spořitelna Šikovné spoření existuje v základní variantě a variantě Plus, které se liší výší minimální ukládané částky. Zatímco u základní varianty je minimální úložka 300 korun a maximální 5 tisíc korun, tak u varianty Plus je minimální úložka 5 tisíc korun a maximální 20 tisíc korun. Maximální mimořádná úložka je u základu 30 tisíc a u Plusu 100 tisíc.

Pokud chcete peníze vybrat, tak musíte jedině minimálně 50 % z aktuálního vkladu. Výhodou ale je, že peníze máte kdykoli k dispozici a nemusíte jejich výběr hlásit předem. Výnos Spořícího účtu ČS je garantován, protože vklady jsou ze zákona pojištěny. Zřízení i vedení účtu je zdarma, včetně zasílání výpisů. Ke zřízení účtu vám stačí občanský průkaz a věk 18 let a více. Cizinci musí předložit doklad, který prokáže jejich totožnost.

Podobné parametry jako Šikovné spoření České spořitelny má Internetové spoření ČS. Získáváte úrok až 1,5 %, peníze máte také k dispozici kdykoliv a zřízení i vedení účtu je zdarma. Účet je zatím možné uzavřít pouze online, velkou výhodou je samozřejmě správa účtu přes internet.