Raiffeisen bank eKonto

Poskytovatel karty:Raiffeisenbank a.s.
Výnos:až 1 % p.a.
Vedení účtu:zdarma
Minimální zůstatek:500 Kč
Počáteční vklad:500 Kč
Vlastnosti účtu:
  • vedení účtu zdarma
  • ovládání účtu přes internet
  • automatické převody na spořící účet
  • získáte úrazové pojištění
 

Raiffeisen bank eKonto, jedno z mála spoření i v cizí měně

U Raiffeisen bank slouží eKonto jako běžný účet, zároveň ale při jeho založení získáváte zdarma i spořící účet, který nabízí zhodnocení úspor až 1 % ročně. Samozřejmostí je elektronické bankovnictví k účtu, navíc samotný účet si můžete zřídit online přes internet, jste pak na 3 měsíce oproštění od jakýchkoliv poplatků. Kromě sledování stavu účtu umožňuje elektronické bankovnictví i automatické převody mezi účty při nastavení určitého limitu.

Peníze máte k dispozici k vybrání kdykoliv bez předchozího nahlášení. K eKontu navíc získáváte při splnění podmínek věrnosti zdarma úrazové pojištění Protect od pojišťovna Uniqa v základní variantě plnění.

Váš spořící účet u Raiffeisen bank může být veden až v devíti různých měnách. V rámci eKonta se můžete dostat až do mínusu 150 tisíc korun, přičemž splatnost tohoto povoleného debetu je 365 dní. Ke zřízení účtu vám stačí občanský průkaz a věk minimálně 15 let. Cizinci musí předložit cestovní pas nebo další doklad, který prokáže jejich totožnost.

Raiffeisen bank láká klienty na speciální nabídku, kterou avizuje slogan „U nás nic neplatíte, my platíme vám". To znamená, že když vaše příchozí platba na účet překročí 20 tisíc korun nebo překročí alespoň 15 tisíc korun a máte v bance další investice nad 100 tisíc, tak banka místo poplatků připíše na váš účet 20 korun.

Spořící účet u Raiffeisen existuje i ve velmi podobné variantě Efektkonto, kterou můžete získat bez nutnosti vedení běžného účtu. Další variantou je spořící účet pod názvem Včelička, který je určen pro děti do 15 let. Za dítě účet zakládá zákonný zástupce a je k němu volitelné úrazové pojištění pro dítě i patrona. U obou těchto variant je úročení úspor stejně jako u eKonta ve výši 1 %.