GE Money bank spořící účet Optimal

Poskytovatel karty:GE Money Bank a. s.
Výnos: až 1,8 % p.a.
Vedení účtu:zdarma
Minimální zůstatek:500 Kč
Počáteční vklad:5000 Kč
Vlastnosti účtu:
  • vedení účtu zdarma
  • ovládání účtu přes internet
  • můžete dát účtu svoje jméno
  • pojištění vkladů
 

GE Money bank spořící účet Optimal nabízí lepší úrok

Spořící účet GE Money bank je součástí účtu Genius Optimal, nabízí zhodnocení až 1,8 % ročně, přičemž vyšší zůstatky než 500 tisíc se úročí už jen 1,4 %. Samozřejmostí je zdarma elektronické bankovnictví pod názvem Internet banka. To vám umožňuje neustálou kontrolu nad stavem účtu, převádět bezplatně peníze mezi účtem Optimal a Genius Optimal. Tyto převody jdou přitom nastavit i automaticky na určitý peněžní limit.

Výnos Spořícího účtu GE Money bank Optimal je garantován, protože vklady jsou ze zákona pojištěny. Zřízení i vedení účtu je zdarma, ale vedení účtu Genius Optimal, bez kterého vám spořící účet nezřídí, je už za poplatek 199 korun měsíčně, příbuzný účet Genius Gold už dokonce stojí 499 korun měsíčně. Zajímavostí je, že si váš spořící účet Optimal můžete pojmenovat. Ke zřízení účtu vám stačí občanský průkaz, přičemž vám musí být minimálně 15 let. Cizinci musí předložit cestovní pas nebo další doklad, který prokáže jejich totožnost.

Spořící účet u GE Money bank existuje i ve variantě Optimal Gold, který je určený pro majitele účtu Genius Gold. Jeho výhodou je možnost spoření až do částky 4 milionů korun při úroku 1,8 %. Jinak jsou podmínky konta podobné. Další variantou je spořící účet Genius II, u nějž nemusíte mít zřízený jiný účet v GE Money bank, ale nabízí nižší zhodnocení úspor ve výši 1,4 %.