ČSOB spořící účet

Poskytovatel karty:Československá obchodní banka a. s.
Výnos:1.10 % p.a.
* u účtu s prémií 1,7 %
Vedení účtu:zdarma
Minimální zůstatek:5000 Kč
Počáteční vklad:5000 Kč
Vlastnosti účtu:
  • vedení účtu zdarma
  • možnost vkládání peněz kdykoliv
  • ovládání účtu přes internet
  • pojištění vkladů
 

ČSOB spořící účet, vedení zdarma se slušným úrokem

Spořící účet ČSOB nabízí vyšší výnos než běžný účet v hodnotě 1,1 %. Pokud by šlo o verzi s prémií, tak může úročení vkladu dosáhnout až 1,7 %. Vedení účtu je navíc zdarma, včetně zasílání výpisů. Máte možnost peníze na účet vkládat kdykoliv a v libovolné výši v hotovosti nebo převodem z běžného účtu. Poplatek či penále ve výši 1,5 % byste zaplatili pouze za předčasné ukončení účtu.

Váš spořící účet můžete u ČSOB spravovat pohodlně z domova přes elektronické bankovnictví. Peníze na účtu mohou být kromě korun vedeny v dolarech, eurech, britských librách nebo švýcarských francích. Úroky se se u tohoto účtu připisují měsíčně. Zajímavostí je, že pokud bude vaše úložka vyšší než 30 milionů Kč, tak bude úročena už pouze 1 %.

Šikovnou službou je jistě to, že si zdarma můžete zvolit určitý limit peněz na běžném účtu, při jehož překročení vám bude přebytek automaticky převeden na spořící účet. Ke zřízení účtu vám stačí občanský průkaz a věk 18 let a více. Cizinci musí předložit cestovní pas, případně jiný doklad, který prokáže jejich totožnost.