Penzijní připojištění, porovnání

Proč sjednat penzijní připojištění

  • nejvýhodnější nabídku za vás vybere kalkulačka
  • příspěvek od státu až 1800 korun
  • možný příspěvek od zaměstnavatele
  • výhodný spořící produkt
 
Penzijní připojištění
 

Penzijní připojištění vám zajistí klidnější stáří

Základním cílem penzijního připojištění je naspořit určitý obnos peněz a zajistit člověku lepší životní úroveň ve stáří. Kromě vašich vlastních úložek se na tom podílejí příspěvky státu a mohou podílet i příspěvky od vašeho zaměstnavatele. Navíc jsou finanční prostředky ve fondu zhodnocovány ročně v průměru o dalších 2 - 3 procenta.

Příspěvky od státu jsou nyní připisovány až do výše 1800 korun ročně. Částku 1800 Kč za rok si můžete odečíst ze svých daní. U příspěvku zaměstnavatele je možný odpočet daně až 24 tisíc korun ročně. Výsledná naspořená částka vám bude vyplacena po dosažení určeného věku ve formě pravidelného důchodu nebo jednorázově. V případě vaší smrti dostane naspořenou částku určená pozůstalá osoba.

Státní příspěvek zůstane i po změnách

V budoucnu nastanou v penzijním připojištění změny, protože byla schválena důchodová reforma, která zřizuje od roku 2013 povinné penzijní spoření. Díky tomu se mění i současné penzijní připojištění. Nebude se už připisovat příspěvek od státu do částky 300 korun, ale zvýší se maximální příspěvek za rok, a to až na 2760 korun (230 měsíčně), který bude náležet u částky 1000 korun měsíčně a vyšší.

Jak zjistit pro vás nejvýhodnější nabídku? S tím vám pomůže naše kalkulačka penzijní připojištění. Hned po zadání základních údajů uvidíte přehledné porovnání dostupných nabídek a to nejvýhodnější penzijní připojištění si poté v pohodlí domova můžete rovnou i objednat u dané pojišťovny.