Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je vaším neocenitelným pomocníkem na cestách, ať už soukromých nebo služebních, do zahraničí i po Česku. Sjednat si jej můžete samostatně nebo při koupi zájezdu.

Více informací  

Životní pojištění

Životní pojištění znamená pro každého člověka finanční jistotu v případě nesnází. Osobní životní pojištění je dnes většinou takzvaně flexibilní, což znamená, že je spojením úrazového pojištění s dlouhodobým spořením.

Více informací  
 

Úrazové pojištění

Následky úrazu může zmírnit úrazové pojištění. Uvítáte to zejména u problémů s trvalými následky, které nemusí být bolestivé, ale dlouhodobé léčení pro vás téměř vždy bude znamenat finanční zátěž.

Více informací  

Penzijní připojištění

Základním cílem penzijního připojištění je naspořit určitý obnos peněz a zajistit člověku lepší životní úroveň ve stáří. Kromě vašich vlastních úložek se na tom podílejí příspěvky státu a i od zaměstnavatele.

Více informací  
 

Pojištění odpovědnosti

Druhy pojištění odpovědnosti jsou kromě odpovědnosti za škody v domácnosti i odpovědnost při provozu motorových vozidel a odpovědnost zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli.

Více informací  

Pojištění domova

Do pojištění domácnosti zahrnujeme pojistnou ochranu bytů, domů, nemovitostí i rekreačních objektů a zahrad. Běžnou pojistnou událostí může být požár, kouř, výbuch, úder blesku, vichřice nebo také nezvaný lapka.

Více informací  
 

Pojištění vozidel

V České republice je zřízeno zákonné pojištění vozidel, což je takzvané povinné ručení vozidel a dobrovolné je pro každého majitele auta havarijní pojištění vozidel.

Více informací  
 

Pojištění v České republice

Pojištění je podle definice forma řízení rizik, při které pojištěný přenáší náklady potenciálních ztrát na cizí subjekt ve formě peněžní náhrady. Dnešní doba postoupila už tak daleko, že ke sjednání nové smlouvy vám stačí internet a můžete požádat snadno o pojištění online.

Pojištění je mnoho druhů, základní rozdělení je na státní zdravotní a sociální a komerční. Z komerčních rozeznáváme pojištění vozidel, pojištění majetku, cestovní pojištění, životní pojištění, úrazové pojištění, penzijní připojištění a také pojištění odpovědnosti.

Pojištění vozidel se dále dělí na zákonné povinné ručení a havarijní pojištění. Do pojištění majetku spadá pojištění domácností, bytů a domů nebo domácích mazlíčků. Související je i pojištění odpovědnosti za škodu. Životní pojištění neboli pojištění osob je snad nejvíce druhů, když sem náleží samotné životní pojištění, úrazové pojištění, zdravotní připojištění, penzijní připojištění, pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění právní ochrany. Životní pojištění se poté ještě dále dělí na kapitálové, investiční a rizikové životní pojištění.

Na českém trhu působí celkem přes 40 pojišťoven. Nabízejí často výhodné balíčky, kdy získáváte slevu při sjednání souvisejících (povinné ručení, havarijní pojištění), ale i vůbec nesouvisejících pojištění. Časté jsou bonusy za věrnost i za přechod k jiné pojišťovně. Vždy je třeba zvážit jaké pojištění se vám vyplatí a jaké budete potřebovat. Vybrat právě to nejvýhodnější pojištění se vám snaží pomoci náš web, některé z nich si můžete přímo zde online sjednat.