Hypotéka Hypoteční banky

Poskytovatel hypotéky:Hypoteční banka a. s.
Výše úvěru:od 300 000 Kč
Max. výše úvěru100 % z ceny nemovitosti
Doba splácení:5 let až 30 let
Fixace hypotéky:1, 3, 5, 10, 15, 20, 25 a 30 let
Vlastnosti hypotéky:
  • nejširší nabídka hypotečních produktů
  • možnost získání státní podpory
  • sleva pro klienty ČSOB
  • pojištění pro případ neschopnosti splácet
  • není omezena horní hranice úvěru
  • velký výběr fixace úrokové sazby
 
 

Jedině hypotéka od Hypoteční banky nabízí i státní podporu

Hypoteční banka nabízí rozsáhlé možnosti jak si nastavit hypotéku podle vlastních požadavků. Banka rozlišuje hypotéky podle účelu na byt v osobním vlastnictví, družstevní byt, dům, speciální hypotéky (kombinované produkty), refinancování, peníze na cokoliv (americká hypotéka), pozemek, stavba nebo rekonstrukce a rekreační objekt. Můžete si ale vybrat i některý z volitelných parametrů, jako je hypotéka bez doložení příjmů, bez poplatků (neplatíte poplatky na začátku splácení) a hypotéka na nemovitost k pronájmu, dále progresívní splácení, degresívní splácení nebo hypotéka zpětně.

Rozsah základní hypotéky je od 300 tisíc do několika milionů korun, v podstatě není maximální částka stanovena, určuje ji jen celková cena nemovitosti. Doba splácení hypotéky je určena na 5 až 30 let, u některých produktů může být horní hranice výjimečně až 40 let.

Vlastnosti hypotéky Hypoteční banky

Hypotéka je určena pro občany České republiky, ale i cizince s trvalým pobytem v Česku. Žadatelem mohou být až čtyři osoby, které představují dvě společné domácnosti a manželé vždy vystupují jako spolužadatelé. Výjimka by byla pouze v případě odděleného či zúženého společného jmění manželů.

Hypoteční banka nabízí i získání státní podpory na hypotéku. Podmínkou je věk žadatele do 36 let, může být přiznána pouze k hypotečnímu úvěru na koupi bytu nebo rodinného domu s jedním bytem a v případě přiznání může být vyplácena po dobu splácení úvěru, maximálně ovšem 10 let.

Klient zde má slevu za využívání účtu u ČSOB a za využití pojištění u ČSOB Pojišťovny, Československa obchodní banka je totiž majoritním vlastníkem hypoteční banky. Máte možnost mimořádnou splátkou splatit hypoteční úvěr nebo jeho část bez sankcí a poplatků (při splnění podmínky v období změny fixace bez sankce).

Můžete se připojistit pro případ neschopnosti splácet hypotéku v případě úmrtí, plné invalidity, pracovní neschopnosti nebo ztrátě zaměstnání. V některých závažných případech je možné při potížích zažádat o odklad splátky až na 6 měsíců. Hypoteční banka umožňuje dokonce pojistit i samotnou nemovitost a také odpovědnost za škody. Hypotéka Hypoteční banky vám garantuje fixaci úrokové sazby, včetně zvýhodnění pro každé další období fixace. Zdarma bude proveden odhad u bytové jednotky, odhad u větších nemovitostí je zpoplatněn podle sazebníku od 1900 korun výše.

Hypotéka od Hypoteční banky jde použít podle účelu na:

Jak jde získat hypotéka v Hypoteční bance?

Žádost o hypotéky Hypoteční banky můžete podat online po internetu nebo na pobočkách Československé obchodní banky s přepážkou Hypoteční banky. V žádosti o hypotéku budete vyplňovat adresu trvalého bydliště, rodné číslo, číslo občanského průkazu a výši vašich příjmů nebo vašeho spolužadatele. Hypoteční banka požaduje i kupní smlouvu na nemovitost. V případě, že ještě nebudete mít nemovitost k dispozici, tak zatím požádáte o předhypoteční úvěr.